GERMANİCİA TEMALI ALTIN TAKI TASARIM YARIŞMASI

GERMANİCİA TEMALI ALTIN TAKI TASARIM YARIŞMASI
Etkinlik tamamlanmıştır
  • Başlangıç Tarihi: 20.12.2019
  • Bitiş Tarihi: Tek Gün
  • Başlangıç Saati:16:30
  • Bitiş Saati: 00:00
  • Ücret: Ücretsiz
  • Adres: Yer: Ramada Otel

Etkinlik Detayları

Germanicia Temalı Altın Takı Tasarım Yarışması

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Kahramanmaraş Kuyumcular Odası işbirliğiyle altın takı tasarımında öncü şehirlerden olan Kahramanmaraş’ta çağdaş ve katma değeri yüksek altın takı tasarlanmasını teşvik etmek. Kuyumculuk sektörüne başarılı ve dinamik tasarımcılar kazandırmak ve Germanicia Antik Kenti’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 2016 yılında Germanicia temalı Kahramanmaraş Altın Takı Tasarım Yarışması düzenlenmiştir.

6 şehirden 39 yarışmacının 58 eser ile müracaat ettiği yarışma, konuya bağlılık, özgünlük, üretime uygunluk, pazarlana bilirlik, ergonomik yapı ve estetik ölçütleri dikkate alınarak seçici kurul tarafından çizimler üzerinden yapılan ön elemenin ardından, final jüri değerlendirmesi öncesinde geçici olarak ertelenmişti.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 26 Şubat 2019 tarihli 87. Yönetim Kurulu toplantısında yarışmanın kaldığı yerden devam ettirilmesi kararlaştırılmıştır.

Seçici kurul tarafından ön değerlendirmede belirlenen 3 finalist eser sahibi aşağıda yer almakta olup, yarışmanın final jüri değerlendirmesi ve ödül töreni 20 Aralık 2019 tarihinde Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecektir.

Finale Kalan Eser Sahipleri (Alfabetik):

Aslıhan KARAKURT

Cemre su ERDOĞAN

Nilüfer ERSOY

20 Aralık 2019 Cuma

Saat:16.30

Yer: Ramada Otel

 

Etkinliği sosyal medyada paylaş:

Yorumlar