16. ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN RESİM YARIŞMASI

16. ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN RESİM YARIŞMASI

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, ülkemizdeki üniversitelerde öğrenim gören genç sanatçı adaylarını destekleyerek özendirmek, yeni ürünler ortaya koymalarını sağlamak ve Çağdaş Türk Sanatına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 16. Üniversite Öğrencileri İçin Resim Yarışması’nda adaylar başvuruları e-posta ile gerçekleştirilecektir. Başvurular sonrasında ilk değerlendirme, Seçici Kurul tarafından adayların e-posta ile dijital ortamda gönderdikleri eser görselleri üzerinden yapılacaktır. Ön elemeyi geçen eserler, eser sahipleri tarafından, elden ya da kargo yoluyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne teslim edilecektir. Teslim edilen eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek ödül kazanan eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserler belirlenecektir.

KATILIM KOŞULLARI

· Yarışma konusu serbesttir.

· Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti Üniversitelerinde kayıtlı Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri (yabancı uyruklu öğrenciler de dâhil) katılabilirler.

· Yarışmaya gönderilen eserlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine aykırı olmaması gerekir.

· Katılımcıların eserleri ile birlikte, öğrenci olduklarına dair son 1 ay içerisinde alınmış öğrenci belgelerini de göndermeleri gerekmektedir. Aksi hâlde resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

· Yarışmaya e-posta ( ksuresim@gmail.com ) ile son başvuru tarihi 11 Nisan 2019 Perşembe günü saat:23.59’a kadardır.

· Ön elemeyi geçen eserler, 19 Nisan 2019 Cuma günü Üniversitemizin (www.ksu.edu.tr) ve Fakültemizin (guzelsanatlar.ksu.edu.tr) web sayfalarında duyurulacaktır. Ön elemeyi geçen eser sahiplerine de e-posta ile bilgi verilecektir.

· Seçici Kurul tarafından yapılacak ön elemeyi geçen eserler, sergilenmeye hazır bir şekilde 02 Mayıs 2019 Perşembe günü mesai bitimine (17:00) kadar KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’ne elden ya da kargo yoluyla teslim edilecektir. Bu tarihe kadar gönderilmeyen eserler elenmiş sayılacaktır.

· Eserler elden veya masrafı yarışmacı tarafından karşılanmak üzere kargo ile gönderilecektir.

· Yarışmaya gönderilecek olan çalışmalarda, tuval üzerine yağlıboya, akrilik veya benzeri teknikler kullanılacaktır; Özgün Baskı ve Enstalasyon eserler dâhil değildir.

· Resim çalışmalarının kısa kenarları 70 cm’den küçük, uzun kenarları 200 cm’den büyük olmayacaktır. · Her yarışmacı en fazla 3 (üç) eserle katılabilecektir.

· Katılımcılar, Eser Sahibi Bilgi Formunu (Form-1) doldurarak bir zarf içerisinde, eserlerle birlikte göndereceklerdir.

· Gönderilen her eserin arkasına ayrı ayrı olmak üzere; yarışmacının adı soyadı, eserin tekniği ve boyutlarını belirten eser bilgi fişi (Form-2) yapıştırılacaktır.

· YARIŞMA FORMLARI EKSİKSİZ DOLDURULACAKTIR.

· Yarışma şartnamesine uymayan (farklı ölçülerde yapılmış, henüz kurumamış, taşıma sırasında hasar görmüş, sergilemeye hazır olmayan v.b.) eserler DEĞERLENDİRME DIŞI bırakılacaktır.

· Seçici Kurul gerekli gördüğü takdirde, yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı iptal edebilir.

İçeriği sosyal medyada paylaş:

İlgili Yazılar:

Yorumlar